Başa Dön

Hakkımda

Her şey hayal etmekle başlar…

 
İlk bebeğimi 2008 yılında arkadaşımın kızını sevindirmek için tasarladım. Bu başlangıç benim için çok anlamlıdır çünkü oyuncak bebeği kadar güzel olmadığını düşünüp ağlayan bir çocuğun yüzündeki ifade hayallerimi şekillendirdi. Sonrasında çocuklara hikayesi olan bebekler yapmaya başladım. Onları; masallarını anlatacakları, sırlarını paylaşacakları, uyku arkadaşları, oyun arkadaşları, çocukluk hatıraları olacak saflıkta, hikayesi olan bebekler ile buluşturdum.
 
Hayallerim beni bir dikiş makinesinden, evimin alt katında kurduğum bir küçük atölyeye ve oradan da çocuklarla İstanbul Oyuncak Müzesinde yaptığım bez bebek atölyelerine sürükledi. 2016 yılında artık “Ben” değil “Biz” olduk. Kızım Serra Calp ve birlikte çalıştığım, emeklerine sağlık dediğim, harika kadınlarla birlikte,  Türkiye’de ve dünyada güvenilir bir marka olma yolunda ilk adımlarımızı attık. 
 
Bir çocuk için; bir oyuncak  bebeğin ne kadar değerli olduğunun,  bebeklerini  giydirmek,  uyutmak  ve sevmekle geçirdikleri zamanın ne kadar eşsiz olduğunun farkındayız . Onlar hayata biraz da bebekleriyle hazırlanıyorlar.  İşte biz de bu eşsiz hatıralarla, çocukların saflığını bebeklerimizde yakalamış olarak sizlerle sonsuza kadar var olmak istiyoruz. Ve bizim için en değerli olan; çocukların yüzünde bir tebessüm yaratmak. Bunu başarabiliyorsak ne mutlu bize.  
 
 
Tüm hayalperestlere sevgimizle,
 
Banu Kurt
 

Sertifikalarımız